O škôlke

Profil materskej školy

V predškolskom veku sa u dieťaťa utvárajú návyky zdravého životného štýlu, rozvíjajú sa motorické a kognitívne schopnosti, vytvárajú sa základy spoločenského správania, morálne a vôľové vlastnosti.

V rámci výchovno-vzdelávacieho procesu  rešpektujeme fakt, že pri rozvíjaní dieťaťa hlavnú úlohu vo výchove, vzdelávaní a celkovom rozvoji dieťaťa do šiestich rokov majú rodičia.

Výchovno-vzdelávací proces v našej materskej škole je zameraný  na všestranný rozvoj dieťa s prihliadaním na jeho individuálne schopnosti a danosti. Preto sa snažíme  rozvíjať pozitívny vzťah dieťaťa  ku vlastnej osobe, k iným deťom, k dospelým ľuďom, k prírode, k ľudovým tradíciám a k pohybovým aktivitám už od útleho veku.

V rámci rozvíjania kognitívnych schopností detí používame inovatívne aktivizujúce aj osvedčené klasické metódy, zameriavame sa na rozvíjanie komunikačných schopností detí, primárne v rámci materinského slovenského jazyka, sekundárne v rámci krúžkovej činnosti na oboznamovanie sa s cudzím jazkom, využívame aktivizujúce metódy na rozvíjanie predčitateľskej gramotnosti, logického a matematického myslenia, práce s digitálnymi technológiami primeranými veku a úrovni detí.

V materskej škole sa snažíme o vytvorenie kultúry, kde  každé dieťa a jeho rodina vedia, že sú objektom záujmu a starostlivosti.

Hlavným cieľom materskej školy je orientovať edukačný proces na rozvíjanie   osobnosti dieťaťa vo všetkých oblastiach rozvoja, s prihliadnutím na  jeho individuálne schopnosti a potreby.

Našou víziou je:  „Chápať dieťa, byť tu pre dieťa, rešpektovať dieťa a jeho rodinu".

• Materská škola
    Hrnčiarska 2063/2